Dzień Czekolady

Poniedziałek, 13 kwietnia był w naszej szkole bardzo słodkim dniem. Właśnie dziś swoje święto obchodziła czekolada - niekwestionowana królowa słodyczy. Na cześć czekolady: hip, hip, hura!

Czekoladowa zumba :)

Wszyscy wiemy, że czekolada zawiera mnóstwo substancji, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Są to: magnez, wapń, żelazo, witaminy B2, B3, B6, B12, A, E oraz tłuszcz roślinny.
Warto również pamiętać, że każdy, kto planuje wycieczkę w góry, powinien zabrać ze sobą choć jedną tabliczkę czekolady. Ze względu na swoją wysokoenergetyczność, smakołyk ten pomoże przetrzymać kryzysową sytuację, a nawet uratować życie.
Pamiętajmy, że czekolada przeciwdziała depresji oraz zmniejsza podatność człowieka na choroby układu nerwowego. Dobra rada: jeśli się zdenerwujesz, zjedz kilka kostek czekolady. Musimy jednak wiedzieć, że ten smakołyk zawiera spore ilości tłuszczu, więc spożywany w nadmiarze, może doprowadzić do nadwagi. Jednak dziś nikt nie myślał o zbędnych kilogramach. Wszyscy rozkoszowali się smakiem czekoladowych ciasteczek upieczonych przez koleżanki z SU oraz nauczycieli. Dodatkową atrakcją była gorąca czekolada zwana "boskim napojem".

Podsumowanie Dnia Czekolady stanowił apel, podczas którego uczniowie prezentowali własną twórczość - dokończenie zdania "Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ ...". Oto efekty pracy:
"Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ jest czasem słodka, a czasem gorzka".
"Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ wszyscy uczniowie są słodziakami".
"Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ mam na nią uczulenie".
"Moja szkoła jest jak czekolada. ponieważ jest słodka, lekka i przyjemna".
"Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ są w niej same rodzynki".
Na zakończenie cała szkoła zatańczyła czekoladową zumbę.
Szkoda, że Dzień Czekolady jest tylko raz w roku, bo to był przyjemny dzień :)

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,