Nauka przez zabawę, czyli o lekcji języka angielskiego w klasie I

13 kwietnia odbyła się kolejna lekcja otwarta. Tym razem umiejętności językowe zaprezentowali rodzicom uczniowie klasy I.

Zajęcia rozpoczęły się od piosenki powitalnej "Make a circle small, small..." Następnie w zabawie w kalambury dzieci przypomniały sobie poznane wcześniej słownictwo. Hasła do pokazywania gestem uczniowie losowali z magicznego pudełka.
Po tej miłej rozgrzewce językowej przyszedł czas na rozwiązanie krzyżówki, której hasła odgadywano na podstawie dźwięków.

Kolejnym etapem była praca w grupach - układanie puzzli. Po tej części powstały plakaty pozwalające zapamiętać nazwy zwierząt.

Uczniom bardzo podobała się zabawa w detektywów, polegająca na wytropieniu przez małe okienko zwierzęcia i nazwanie go po angielsku.
Ostatnim etapem lekcji było utrwalenie poznanych słówek. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "The Hokey Pockey Song".
Praca na zajęciach przebiegała w ciepłej i serdecznej atmosferze, a uczniowie wykazali się pomysłowością i aktywnością. Za wspaniałą pracę nauczyciel nagrodził uczniów naklejkami "smile faces".

Miłą niespodzianką, zarówno dla dzieci, rodziców i nauczyciela były urodziny Agatki Biegańskiej. Dzieci z radością zaśpiewały koleżance "Happy birthday".

Do życzeń dla Agatki dołączyły się również obecne podczas lekcji mamy uczniów. Cieszymy się, że prowadzone przez nas zajęcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dla dziecka to bardzo ważne, że może pokazać mamie, jak pracuje na lekcji.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024