Z wizytą u Mikołaja Kopernika

10 czerwca uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń", gdzie uczniowie obejrzeli seans "Makrokosmos". Po ciekawej projekcji udano się do sali Geodium, aby obejrzeć wystawę interaktywną. Nasi wycieczkowicze bawili się i eksperymentowali.
Po fascynujących doświadczeniach uczniowie w towarzystwie przewodnika udali się na spacer, aby zobaczyć najbardziej ciekawe i zarazem popularne obiekty Torunia. Na trasie zwiedzania znalazły się zatem: Krzywa Wieża, Żywe Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika, brama wjazdowa do miasta, mury obronne, pomnik osiołka, fontanna Flisaka oraz Bazylika katedralna św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Manufakturze Cukierków, gdzie uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz wyrabiania słodyczy oraz wzięli udział w warsztatach "Ukręć SAM lizaka".
W drodze powrotnej do autokaru wszyscy podziwiali piękno Wisły.
Uczniowie uznali wycieczkę za udaną i jednogłośnie stwierdzili, że do Torunia przyjadą jeszcze nie jeden raz.
Sprawozdanie przygotowała pani Paulina Panek.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,