Noc z książką

15 czerwca o godz. 18:00 uczniowie klasy V przybyli do szkoły, by popołudnie i noc spędzić w szkolnej bibliotece.
Nocne czytanie jest kolejnym zadaniem, jakie wyznaczyliśmy sobie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zabawa rozpoczęła się od podchodów. Podzieleni na grupy uczniowie rozwiązywali zadania, które odnosiły się do wiedzy polonistycznej, a także sprawdzały pomysłowość, kreatywność i sprawność fizyczną.
Piątoklasiści musieli m.in. napisać opowiadanie, w którym wyrazy rozpoczynały się od podanej litery, zapisać nazwiska autorów podanych lektur, zrobić zdjęcie z wybraną książką. Zabawa miała swój finał w szkolnej bibliotece, gdzie na noclegowiczów czekała krzyżówka. Po jej rozwiązaniu klasa na chwilę opuściła bibliotekę i wyszła na boisko. Tam czekała już kolejna zabawa - kalambury, przy których uczniowie poznawali polskie przysłowia. Kiedy na dworze zapadł zmrok, piątoklasiści wyposażeni w latarki wrócili do biblioteki, by przygotować selfie z książką. Następnie noclegowicze udali się na seans filmowy, podczas którego mieli okazję obejrzeć ekranizacje książek.
Choć uczniowie nie spali całą noc, nie było widać po nich zmęczenia. Pewnie dlatego, że nocka z książką była niezwykłą przygodą, która na długo zostanie w ich pamięci.

"Noc z książką" zorganizowały: pani Karolina Kozłowska i pani Bogumiła Garsztka

19 Kwietnia 2024